Kā tikt uz velopārgājienu Valmiera – Skulte?


30.maijs
Nākošajā dienā paredzēts forum.mtb.lv  nedēļas nogales brauciens Valmiera – Skulte.

Gribu pievienoties šim braucienam, bet tērēt naudu vilcienam nav ne mazākās vēlēšanās. Sazinos ar brālēnu, kas netālu no Brenguļiem dzīvo. Viņš ir gatavs mani izmitināt savās mājās. Atliek vien kāpt uz velosipēda un doties ceļā.

Aiz pagrieziena uz Cēsīm jau manāms nogurums. Uz Valmieras šosejas vēl kāds ceļa remonts, kur noņemts asfalts. Nav nekāda jautrā braukšana. Tad atkal normāls asfalts.

Mēle izkārusies, kad pamanu – brauc mikroautobuss salīdzinoši lēnām un rodas doma, ka jāmēģina saņemt visus spēkus un iesēsties astē šim transporta līdzeklim.

Kāpinu tempu, mikroautobuss pabrauc garām un sāku pārkārtoties mikroautobusa aizmugurē, kad pēkšņi pamanu, ka tur jau viens sēž. Blakus apsēsties pakautrējos, tāpēc palaidu arī velosportistu garām un iesēdos viņam astē. Varu noturēties, labi sēžu un atpūšos.

Jau cita noskaņa, jo ir jauni enerģijas pieplūdumi, tad tik līdz Valmierai.

Priekšā tāds stāvāks pauguriņš, turos līdz pēdējam, bet sportists saslēdz vieglāku pārnesumu un nomet mani no astes. Tāds kā vilšanās brīdis, bet saņemos un turpinu ceļu paša spēkiem.
Līdz Valmierai jau vien viens pūtiens palicis. Veiksmīgi esmu Valmierā. Vietējā kioskā iepērku dzeramo, uztaisu pīppauzi. Sazvanu brālēnu, kurš saka, ka joprojām gaida mani ciemos. Dodos Brenguļu virzienā. Izbraucu Brenguļus un atrodu brālēna māju.

Tieku mīļi sagaidīts, tieku arī nomazgāties un pārvilkt kādas pieklājīgas drēbes. Ar braukšanu šķiet par maz bijis, vēl palēkāju ar bērniem uz batuta.

Vakariņas, sarunas ar vīnu un sieru. kino. otrais stāvs un gulta. nakts miers.

laicīgs rīts, brokastis un jau atkal ceļā. Pēc stundas, bet vairākas minūtes pirms vilciena ierašanās esmu Valmieras dzelzceļa stacijā.

Valmieras dzelzceļa stacija

Valmieras dzelzceļa stacija

Tā lāgā ne ar vienu pat nesasveicinos. Vienkārši sekoju līdzi Alekseja grupiņai līdz Statoilam. Tad tā nejauši sasveicinos ar Andi. Un tad jau pamazām iefiltrējos plānotā brauciena dalībnieku vidū.

Techniskais aprīkojums:

  • Rāmis GT
  • Viens ātruma pārnesums
  • Crank Brother kontaktu pedāļi
  • Diadora velokurpes

Maršruts:

  • Jūrmala (mājas) – Valamiera (brālēna māja) (162km, tīrais pedēļu mīšanas laiks: 7h12min)
Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s