02.04.2011 : April – April


Kādu laiku jau sekoju domubiedru grupas “Veloprieks”, bet nekādi nav izdevies pievienoties un iepazīties ar šiem velobiedriem.Šoreiz Kristaps izveidojis diskusiju, kurā aicina pievienoties braucienam uz Jūrmalu. Aprīlis – ielas jau tīras no sniega, vietām slapjšs asfalts, vietām sauss. Bet mežā vēl joprojām saglabājusies vietām kāda sniega kārta. Nolemts, šim ir jābūt tam braucienam, kad iepazīsties ar domubiedriem.

Pievienojos pie Lielupes tilta. Sapazīstamies un tālāk braucam zem Dzelzceļa tilta, turpinām Vikingu ielā, iegriežam uz attīrīšanas placi, bet tur sniegs nekožas un atgriežamies uz asfalta.
Tālāk braucam gar Brīvdabas muzeju, vēl kāda meitene izslīd uz slidenās laipiņas… viens neuzmanīgs bremzes pieskāriens un riteņi sāk slīdēt.

Bet skāde netraucē ceļu turpināt. Tad caur mežu un sniegotiem plašumiem dodamies tuvāk pludmalei. Izbraucam pludmalē un tad čaklākie gatavo pusdienas – desu cepšana. Pārējiem, kas nu kuram līdzi paņēmies, tiek likts uz kārā zoba un piedzerta silta termosa kafija/tēja.

April, April - Jūrmalā.

April, April – Jūrmalā.

Kāds drosminieks vēl pārbauda ledus izturību un dodas tālāk no krasta – iespējams ūdens pievelk. Bet tad visi veiksmīgi paēduši dodamies tālāk uz 33.līniju. Izbraucam uz asfalta. Jāpaņem vēl kāds puntks – Lielupes bāka. Tad nu atpakaļ braucam kāpās.

Piebraucam pie žoga, kāds zinātājs parāda caurumu, pa kuru var iekļūt bākas nelielajā teritorijā. Un tad mēģinām uzkāpt bākā. Bet starpstāvu posms ir slēgts, vienīgais ceļš ir rāpties pa bākas ārsienu, bet dēļi vēl pārlieku slideni, to varētu mēģināt kādā sausākā laikā darīt. Iespējams, vēlāk vasarā šeit jāatgriežas.

Vēl izrādu pamesto viesnīcu Majoru rajonā. Uzkāpjam otrajā stāvā. Dīvaini, bet šajā reizē izeju uz jumta neatrodu. Tas paliek nākotnei realizējams sapnis. Vēl pāris fotogrāfijas un kāda kopbilde ar graustu ložņātājiem.

Vēl jau tikai pusdienlaiks, jāturpina ceļš. Tā kā ir brīvdiena, ieteicu doties uz Undīni – pasaku māju. Daļa par tādu pasaku māju nemaz nebija dzirdējuši. Pēc kāda brīža jau esam pie pasaku mājas. Apstaigājam un sākam domāt ko tālāk darīt. Tad kāda meitene no Undīnes uzrunā mūsu grupu. Sarunas iznākums ir tāds, ka tiekam pie neliela stāstījuma par pasaku māju un zīmēm lielajā istabā. Tiekam cienāti ar siltu tēju un sausiņiem ar marmalādi. Tāda uzņemšana sen nav piedzīvota. Nav jau ierasts, ka tā tiec uzaicināts svešā mājā un vēl pacienāts. Lai gan tā ir ļoti laba prakse un piemīt ļoti viesmīlīgiem cilvēkiem.

Tālāk nebraucam, bet ceļš ved atpakaļ uz Rīgu. Atvados turpat, kur tikāmies.

Iepazīti vairāki velo biedri no domubiedru grupas “Veloprieks”. Tagad jāgaida nākošais brauciens 😉

p.s.
2011.gada 02.aprīlis
Diskusijas autors: Kristaps H.
Dalībnieki: Kristīne L., Elīna T., Malda, Kristaps H, Ziedonis, Andis R., Uldis J., Edgars, Jānis Ā, Jānis O.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s