06-07.05.2011 : nakts brauciens – Ložmetējkalns


2011.gada 06.-07.maijs
Diskusijas autore: Malda
Ievu ostīšanas nakts brauciens. Rīga – Lāči – Ložmetējkalns – nakts ugunskurs – Jelgava – Jaunolaine – Babīte – Jūrmala.
Dalībnieki: Malda, Andis R., Ziedonis, Pēteris, Aivis, Anžela (mtb.lv), Armands, Edgars, …

Darbā ierodos ar super-zaļi-lielo mugursomu, apakšā uz dzelzs korpusa stieņiem vēl iesieta siltā-smagā sega. Sānos garenajās kabatiņās saliktas katrā pa 1,5litru ūdens pudelei. Esmu paņēmis līdzi armijas katliņu, kuru likt uz ugunskura un brīnumus darīt. Līdzi ir arī kartupeļu maisiņš.

Braucu uz tikšanās vietu – Babītes dz.staciju – un saprotu, ka soma ir par smagu. Gribās to kādam atdot, bet neviens nav neņems.

Šķiet šis ir viens no maniem pirmajiem mēģinājumiem ierosināt braucienu arī forum.mtb.lv diskusijās, kurš guvis atsaucību, jo uz braucienu ierodas Anžela.

Pa veloceliņu dodamies uz Imantas pusi, pie artēziskās akas griežam pa labi un šķērsojam sliedes, pēc tam pa zemes ceļu iznākam uz Jūrmalas šosejas gājēju, riteņotāju pārbrauktuvi. Iegriežamies arī ZZK veikalā, kur Malda nopēr gaismiņas diennakts tumšajam laikam.

Pa klusiem ceļiem izbraucam uz Rīgas apvadceļu, tieši pirms pagrieziena uz Liepājas šoseju. Šķērsojam Rīgas apvadceļu un turpinām ceļu Liepājas virzienā. Maiznīca “Lāči” tiek ievērtēti, iegādājamies arī maizīti un uzpildāmies ar kafijas tasi un bulciņām.

Atkal šoseja, pāris kilometru un jau pirmais piemineklis, kuram pievēršam lielāku uzmanību. Tālāk ved zemes ceļu uz Ložmetējkalnu. Uzkāpjam visi skatu tornī – saule riet…vēl top pēdējās “dienas” fotogrāfijas.

Tālāk saslēdzam gaismiņas un braucam uz muzeju meža vidū. Aizstaigājam līdz Zobenam, izstaigājam aizsargmūrus un zemnīcu, šķiet zemnīcā kā reizi ir tik silts, lai veselīgi pārlaistu nakti, bet nē. Nakšņošana paredzēta zem klajas debess.

Atrodam nakšņošanas vietu, novērtējam kurināmā krājumus. Papildinām kad nepieciešams. Viet laba, ir gan jumtiņš, gan galdiņš, gan ugunskura vieta. Kuram guni un klājam galdu. Malda šoreiz uzņemās čaklākās saimnieces lomu, iespējams tāpēc, ka atradusi Ievu zaru ar pumpuriem/ziediem.

Nakts Kalnciema masīvā.

Nakts Kalnciema masīvā.

Cepam desas, kartupeļus, ēdam piedevas un sildāmies pie ugunskura. Labi, ka segu paņēmu – ir silti. Vāram ūdeni un taisam tēju un kafiju. Uzaust arī rīts.

Ziedonis zin tuvāko ceļu uz Rīgu un dodas prom. Vēl kāds viņam piebiedrojas. Nez kāpēc, bet pārējie braucam uz Jelgavu. Ko mēs tur pazaudējām? Nāk miegs, kafija īpaši nepalīdz.

Esam palikuši četri: Pēteris, Aivis, Anžela un es. Iebraucam Ozolniekos. Papildinu ūdens krājumus. Kopā ar Pēteri uzvelkam dūmi. Aivis uz soliņa ir aizmidzis un nolemjam viņu nemodināt. Nāk preču vilciens, bet Aivi nevar pamodināt. Tikai kad vilciens brauc garām, tad gan Avis uzmirkli ir atvēris acis un vēl īsumā aptver situāciju. Protams, tāds modinātājs vēl nav piedzīvots.

Turklāt vēl pretvējš pūš un pusaizmiguši turpinām ceļu. Iebraucam vēl Ozolnieku zirgu audzētavā, tur tāds smuks vanšu tiltiņš pār upei. Šeit mēs sadalamies. Pēteris un Aivis šturmēs Kalnciema masīvu, es un Anžela brauksim caur Olaini un Rīgas apvadceļu uz Babīti.

Pirms JaunOlaine – Anžela atrod kādu smuku kartupeļu vagas kadru. Pēc JaunOlaine sēžam meža malā un baudām pankūkas. Anželai tās padevušās un šobrīd tās garšo kā visgaršīgākās pankūkas pasaulē. Tieku pie receptes bez olām, bez piena, praktiski bez eļļas.

Babītē atvados no Anželas. Nu jau lielākais ir aiz muguras. Mugursoma arī vēl joprojām. Pēc šī brauciena sapratu, ka uz muguras neko nevar vest, ja nu vienīgi balonu 🙂

Lai labi ripo!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s