Kam nebūt!? 13.jūlijs, piektdiena


Pēc vakardienas vēlās vakara pauzes Rīgā (pēc plāna skrituļslidošanas trenninš, ko vēroju no malas), tad velobiedreņu gādība par bagāžnieku, tad jau citā kompānijā kafijas malks un šokolādes gabaliņš, iestājas vakars vēls.

Mājās attapos pēc plkst 01:30. Protams, ka pusdienas nav lāgā bijušas un ar šokolādīti nepaēdīsi. Gatavoju vakariņas. Gatavas. Vēl jānovīzē vēstules un jāpārbauda citas aktivitātes, kad plkst 03:00 saku pietiek, rīt no rīta vēl uz darbu …

Brīnumi notiek! Iesaku atmest smēķēšanu vismaz uz laiku, lai saprastu, cik ļoti mēs darām pāri savam organismam. Pamostos un pieceļos bez liekas runāšanas. Brokastis. Saldējums un mellenes.

13.jūlijs, piektdiena. sasniedzu savu personīgo rekordu… ierodos darbā vislaicīgāk no visām darba dienām. Fantastika. Tad nu daru ikdienas darbus. Vēl neesmu bumbiņu mētāt.

Kādā brīvā brīdī – kafijas pauzē… pat tagad neatceros tieši kā, esmu atvēris Liepājas pusmaratons 15.07.2012 mājas lapu. Lasu nolikumu.

Un tad sazinos ar Aivaru, draugu, kurš skrien un jautāju vai viņam auto nebūtu brīva vieta, vai viņš brauc uz sacensībām. Pagaidām atbilde ir nenoteikta, ar domu, ka nebrauc, bet ar domu, ka varētu braukt, tad tad jau rītdien un ar nelielu ciemošanos kādos kontrolpunktos.

Sāku meklēt alternatīvu. Atrodu, ka uz Liepāju var aizbraukt ar autobusu, ar stopiem. Velosipēds šoreiz tiek atlikts maliņā, jo brīvdienas jāpavada mierīgi. Un tā doma, ka jābrauc rīt arī ieperinājusies smadzenēs.

Rodas dabisks jautājums, kur palikt? Divi varianti: 1. zem egles, 2. atrast naktsmājas. Viesnīcu vai hosteli tak neņemšu, un kurš par to visu maksās. Protams, ka centīšos atrast kādu vietējo CS (http://www.couchsurfing.org), kurš būtu gatavs mani uzņemt. Lai gan jau sen klīst doma, ka CS nav bezmaksas gultas vieta. Šoreiz nefilozofēšu, un sliktākajā gadījumā esmu gatavs palikt arī pie pirmā varianta. Galvenais izgulēties…

Tam visam pa vidu ar viltus datiem reģistrējos pusmaratonam. Atrodu cik maksā dalība. Protams par tādu naudu varētu divas nedēļas nogales pie ugunskura desiņas cepināt, bet par to citreiz. Saprotu, ja reģistrējos, tad šodien, jo rīt jau būs dārgāka maksa. Saprotu vēl vienu lietu, ja reģistrējos, tad tā jau vairs nav ilūzija, bet gan pāns.

Otreiz aizpildu datus ar pareizu informāciju un pārskaitu naudiņu. Darīts.

Tad uzrakstu divus pieprasījumus CS uzņemšanai. vēl vismaz divi plānā, kam varētu uzrakstīt no atrastajiem iespējamiem izmitinātājiem.

Man nav ne jausmas, ar kādiem apaviem skriešu, ko vilkšu mugurā, kā tikt uz Liepāju, kur palikt un ko ēst… bet piektdiena ir sākusies labi …

… top arī vēl divi CS pieprasījumi.

… tad darba lietas un jau laiks doties uz māju pusi.

Laicīgi aizbraucu mājās, pāedu vakariņas un arī Latvijas ceļotāji (Iluta, Ansis, Jānis, Armands un pavadošais sastāvs) jau izbraukuši no Rīgas. Paņemu visu nepieciešamo un dodos uz Lielupes tiltu sagaidīt ceļotājus un pavadīt virzienā uz Kauguriem.

Esmu ieradies pirms laika, apmetos pie upes tilta pakājē, lai varētu redzēt, kad tad minēji ripinās no tilta lejā. Paiet kādas 5 – 10 minūtes un redzu, brauc “vācu tūristu” kolonna. Riteņi apkrauti ar velosomām, daži gan ar tādu vieglāku uzkabi.

Piebiedrojos kompānijai un ripinām uz priekšu, tad pamanu, ka Inga vēl gaida zaļo signālu, man nekur nav jāskrien, tāpēc pagaidu. Tālāk dodamies divatā, protams, temps tiek palielināts, bet pamatgrupa jau aiz līkumiem un taisnēm, redzami nav.

Pamanām pamatgrupu aizbraukušu jau aiz dzelzceļa pārietuves, atraduši citu, pa kuru pāri tikt! Tiek šķērsots dzelzceļš, bet pats aizbraucu taisni. Pie Majoru stacijas jau gaida Uldis un Jānis – puiši, kas nebremzē.

Tālāk braucam pa galveno ceļu… veiksmīgi. Braucu pēdējais, kāds teica: “Kāpu iela”, protams, visi aizbrauc taisni – pa īsāko un biezāko ielu, bet ja jau “Kāpu iela”, tad nogriežos pa labi un mierīgā tempā braucu pa teju tukšu ielu (domāts bez intensīvas auto kustības).

Panāku visu kompāniju pie Raiņa un Talšu šosejas krustojuma. Apceļotāji izlēmuši doties uz “Kūriņu”. Tas labi, pasaku, ka vēl sagaidīšu Pēteri un tad piebrauksim.

Paiet laiks, parādās arī Pēteris, braucam uz Kūriņu. Pamanām pēdējo Ingu, kas izskaidro, ka “Kūriņā” brīvu vietu nav, tāpēc visi aizbraukuši uz Rimi iepirkt ko vakariņām.

Veikals. Iepirkšanās. Dodamies pie “smaržīgās” jūras, kur nepaēdušie biedri ietur vakariņas. Kamēr citi ēd, pamētājam tenisa bumbiņu… ne tikai frīsbija šķīvi var mētāt un arī mazāk vietas aizņem.

No pludmales tiekam uz asfaltu, te arī pavadīšana beidzas. Atvadas, visi aizbrauc uz Mērsragu, paliekam trīs: Zanda, Pēteris un Edgars.

Ko darīt? Jādzer kafiju. Bet tāpat jau nedzers, ieeju Maxima veikalā, nopērku kādu našķi. Nāku ārā no veikala, kad atskan telefona zvans (Edgars), viņš esot Kauguros un prasa kur var mūs satikt. Stāstīt neprotu, jo neesmu vietējais, bet Edgars veiksmīgi atrod ceļu uz mūsu pusi.

Edgars arī negrib kafiju tāpat vien, viņš ieiet veikalā un iznes lielo piena paku.

Kafija, sarunas, suns, tas-esmu-es, mamma, sarunas, kafija, mellenes un piens. Paldies saimniecei par uzņemšanu un viesmielību.

Vēl ekspress grāmatas piegāde draudzenei un tad atkal dalāmies. Zanda un Edgars aizbrauc uz Rīgu, Pēteris un Edgars paliek Kauguru apriņķī.

Vēlreiz sarunas un plaušu kūpināšana.

Dators, internets, kafija. Skatos no visiem CS pieprasījumiem, viens ir atbildēts, vienīgi man ne par labu, jo pie Lindas kāds ceļotājs jau vietu aizrunājis. Tas nozīmē, ka vēl jāgaida atbilde no pārējiem trim CS pieprasījumiem (vēlāk netika pat atbildēti).

plkst. jau pāri pusnaktij, ticami, ka teju viens, braucu mājās. plkst 3:00 un aizmiegu. skaidrs, ka ar stopiem nekur nebraukšu, jo diez vai pamodīšos/iztaisīšos pietiekami agri, lai būtu laika rezerve stopēšanai…

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s