01.septembris – Ilutas vārda diena


Piektdienas vakars jau pavadīts, izskanējis Dzelzs Vilks Mellužu estrādē, Jūrmalā. Satikti gan draugi, gan paziņas, gan vairāk tīkami un mazāk patīkami personāži. Bet šis nav stāsts par piektdienu…

01.septembris, siena kalendārs netika skatīts un tomēr kalendārā stāv rakstīts Iluta. Ilutai vārda diena.

Vēl agri no rīta, kad pulkstenis rāda pēc trijiem, uzrakstu īsziņu ar ielūgumu uz laivošanas sezonas noslēguma ballīti. Lieki piebilst, ka laiva ir tikai māneklis, lai Ilutai būtu iespēja atbraukt. Jo reiz viņa atklāja, ka teju visi jau vizinājušies ar laivu, bet viņai šis gods nav ticis.

Draugs Pēteris jau ļoti laicīgi ierodas, lai piebiedrotos topošajam pasākumam. Bet garā darba diena un vakara dejas Mellužu estrādē liek par sevi manī, tad nu agrā rītā dodamies pie miera, lai dienai pietiek spēka.

Kad vēl miegs nav projām gājis, saņemu Ilutas zvanu. Sarunājam tikšanās laiku. Tad ceļos arī, jo ilgāk gulēt nevajadzētu, vēl brokastis ir jāspēj ēst un jāpaspēj uz Lielupes staciju.

Brokastīs kas ēsts nav ļoti svarīgs un tomēr auzu pārslu putra, kas bez piena gatavota, ir gana laba rīta cēlienam. Klāt tikai rīta kafija un kāda maizes šķēle. Un protamies uz staciju.

Ierodamies tieši laikā, vilciens stājas un steidzam palīgā – izcelt Ilutas velosipēdu un sumināt šīs dienas jubilāri.

Tālāk ceļš ved uz lielveikalu RIMI pa granstceļu gar upi. Tiek iepirkti pārtikas krājumi šai dienai (vēlāk rādās – pietiek visai nedēļai), tad arī Raušu fabrika tiek apmeklēta un pīrādziņi ar gaļu sarūpēti.

Uz māju braucam ne pa ceļu īsāko, bet cenšos mainīt virzienu un ceļa segumu. Pat gabaliņu nobraucam caur mežu, lai dažādotu ceļu. Tiekam galā veiksmīgi un novietojam braucamos aiz dārza dobes smaržās apvītās.

Tad neliels ievads virtuvē un pusdienlaiku kafija, kā arī karstas maizītes pie tās tiek piegādātas. Saldumu ir vairāk par kārtīgu ēdienu, bet iesākumam noder arī tādas nelielas paēšanas.

Atnāk arī māmiņa, kas kalendāra dienas vārdus zina, un noplūc viņa rožu zaru, ko dāvā Ilutai ar platu smaidu.

Tad mammai tiek tas gods par savu dēlu bildes rādīt un pigoriņus stāstīt. Viens, divi albūmi ir izskatīti un vēderiņi arī nedaudz piepildīti.

Bet lai to laiku lieki netērētu, tad ņemam airus – koka kompozīta un dodamies uz upes pusi, kur laiva gaida ceļiniekus. Lai arī bažas bij, vai trijiem vietas būs, un tomēr visi iekšā esam un savu peldējumu sākam.

Lai arī gaisā vējš ir nemierīgs un domājam, ka lielā upē nebūs prieka, mēs lēnām pamazām turp dodamies un tiekam pie Baltās kāpas sliekšņa. Kājas nedaudz upē samirkušas, vien pāris soļu un jau krastā esam.

Tad kāpjam trepes augšā kāpās, kur soliņš gaida un sēdēšana sākās. Tā sēžam labu laiku, kāds vietējas ar zvejas rīku noiet upē, kāds pārītis ar šunelīti spēlējas, bet mēs kā tādi bērnu dienas draugi uz soliņa visu laiku čalojam.

Sarunas par dzīvi, šo un to, bet kopumā ir jautri un jautrām runām iedvesmo. Tā paskrien laiks, kur divi trīs un četri, tik pēc laba laika, mēs atkal laivā sēžam. Un atkal sarunas, un kāds vēl pajoko.

Tad vēl viens kārtīgs loks pa kādu upes loku/kabatu un vēl ar gaismu atgriežamies mājās. Tad arī tiek noslēgta laivošanas sezona, laiva goda vietā novietota.

Jau pāri sešiem septiņiem un vēders atkal saka, gribu ēst. Tiek gatavots, kas vienmēr garšo man. Pēterim arī ir ļauts palīdzēt un no sevis ko dot, bet Ilutai ir jubileja, tāpēc droši atpūšas.

Lai arī vīri esam, un tomēr pagatavot protam. Ir vakariņas garšīgas, un saldu muti notiesātas. Tad vēl kādu kafijas krūzīti un nedaudz pār ģitāras stīgām tiek laisti pirkstiņi.

Tāds bijis šī gada 01.septembris, bez lielas brēkas ar sirsnību pavadīts.

Advertisements

2 comments

  1. Perfekti atspoguļota diena.:)) Lasot rakstu,mani atkal pārņēma tās dienas sajūtas.Mani lūpu kaktiņi aizslīdēja katrs uz savu pusi, izveidojot smaidu līdz ausīm 😀
    Labākā vārda diena šajā gadā!
    Es patiesi esmu laimīga,ka man ir tādi draugi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s