intensīvā velosezona atklāta…


šī nedēļa sākas ar agru rītu un pedāļu mīšanu Rīgas virzienā. vakars noslēdzas ar pedāļu mīšanu Jūrmalas virzienā.

pirmdiena. velobiedri norunājuši tikšanos 19:00 pie Imantas ZZK. ierodos nedaudz pirms noteiktā laika. redzu kā viņi gaida pie ZZK, bet esmu nobraucis ēnā. kam man saulē sust. neliela aizķeršanās un reāli izbraucam vien pēc 19:20. Raušu fabrika, smalkmaizītes, atvadīšanās un mājas. sākas pērkona negaiss/lietus.

otrdiena. nebraukšu uz ezeru, Garciemu un Vecāķiem. kādi citi norunājuši tikšanos pie Imantas ZZK 19:00. Bet atkal izbraucam tikai pēc 19:20. Raušu fabrika, smalkmaizītes, atvadīšanās un mājas. lietus.

trešdiena. vai kāds to vēl atceras. iespējamais scenārijs. pats norunāju tikšanos pie Imantas ZZK ap 19:00, piebraucu, nevienu neredzu, braucu mājās. mājas.

ceturtdiena. brauciens no pieturas “Rūpnīca VEF”. ielūgta viņa. saņemts zvans no drauga un norunāta tikšanās pie Statoil (Vanšu tilts). Brīvības ātrgaitas iela, lēnām braukt bīstami veselībai. Tikšanās ar draugu. Jūrmalas veloceliņš. Ūens pumpis, paziņas. neplānota tikšanās ar drauga draugiem. Raušu fabrika, smalkmaizītes, tēja. Atvadīšanās un mājas.

piektdiena. vai bija kādam norunāts. Brīvības ātrgaitas iela, lēnām braukt bīstami veselībai. Veloceliņi – lēnāk, vēl lēnāk. Pagrieziens uz Jūrmalas šoseju. Lielupes tilts, brauktuve. Velokomanda pretējā kreisā pagrieziena joslā. auto briesmu signāls, laikam atkal kāds “pazīstamais” sveicina. Kauguri? atmiņa viļ. stunda un atkal mājas.

sestdiena. velomaratona pirmā diena. fani pie Jūrnieku ielas. veikalā brauciens. sestdienas izbrauciens. Nemo – pa kreisi nav braukts. Jauna maršruta apgūšana. Sloka, Kauguri. Pludmale. Salūts 1-2-3. nekad nesaki nekad, brauuc pa pludmali uz mājām. satieku draugus, kurus “negribēju” pazīt. Bet viņi pazina mani. Super-velo izbrauciens. Dubulti – atvadīšanās. Pludmales turpinājums. vēl 3 āra kafejnīcas, kur notiek aktivitātes, 1 draudzīga grupa sēž un rībina bungas, trinkšķina ģitāru. Bulduri, krasts vairs nav tik tīkams. 33.līnij – pilnīga tumsa un mājas.

svētdiena. velomaratona otrā diena. skati no malas uz sacensībām no balkona malas. ārā kaut kas notiek. izbrauciens uz Dubultu Čeburekiem, ko dzēru – neatceros. Mājas. Veselības brauciens, kafijas krūze un šķēlīte maizes. Izbrauciens uz tautas velomaratona starta koridoru, ķiveres izsniegšana ciema velo-biedram. paslēpes pie Jūrmalas domes. Dalībnieku masas. brīvie “intervāli”. apnīk gaidīt – startēju. pēc brīža pabrauc garām Gatis. ķeru asti. būs par ātru. tad atkal par lēnu. skatos kur brīvāks un spiežu pedāli. Pumpuros jāizkāpj. neizkāpju. Kauguru Rimi. kritušais. dzeramā pietura – tiem, kam drosme padzerties. caurlaides punkts. somu tūristi, ovācijas, līdzi jušana (šķiet vienīgie visā trasē, kas patiešām atbalsta).
garām braucot veltu viņiem pret-aplausus. Noķeru kādu grupu, aizlaižos no kāda. Doma noķert motociklu. Bet tad jūtu ka aste paliek smagāka. Tuvojas Pumpuri, pasaku astei, lūdzu izkāpjiet, gala stacija. Atvelku elpu, un sapratis cik vērtīgs ir uzmundrinājums, velkot elpu veltu aplausus izmocītajām sejām. laiku pa laikam kāds atplaukst smaidā, sveicina un priecājas par velomaratonu. uz brīdi arī statisti iesaistās aplaudēšanā, bet ilgi neiztur.
Mellužu pārbrauktuve, zvans draugam, atgriešanās pie trases un uzmundrināšanas turpināšana, atkal pārbrauktuve. draugs ar ģimeni uz riteņiem, pludmales virziens, jūra. saule. peldsezonas atklāšana. drauga mājas. sunim tā netieši tiek iestāstīts, ka mani iekšā nevar laist. suns uz mani paliek dikti nikns. bet galu galā tomēr iesprūku sētā un sunis drīzumā zaudē par mani interesi. kāda maizīte (tiešām garda) un tējas krūze. un vakariņu maltīte (vēl gardāka). paldies saimniecei;) arī vakars klāt. virziens mājas. tikšanās ar ciema velo-biedru. ķiveres atgriešana un tautas velomaratona numura izsniegšana. esmu neoficiāli oficāls tā dalībnieks:))

Kopsavilkums. Atklāta velosezona (intensīvā) ar pieticīgu 400+ nobraukumu.

p.s. laika trūkuma dēļ ne viss ir pateikts, un tā tālāk;)

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s