labas rīcības (tualete)


šķiet, ka par šīm iestādēm attiecīgā iestādē varētu sarakstīt veselu romānu. citi jau saka, ka katram ir sava dzīve, arī iestādēm.

dabiska vajadzība, nekā neparasta, ja vien spēj ko tādu pieņemt par pašsaprotamu. protams, ir lietas, par kurām runāt nav ērti. lai gan tas nemaz nenozīmē, ka šajā brīdī būtu jāsarkst.

šī ir daudz-funkcionāla telpa. divas izlietnes, divas kabīnes, divas pie sienas un durvis uz dušas telpu, par kuru ir atsevišķs stāsts.

ir svarīgi izvēlēties vienu no kabīnēm. jāsaka atklāti, man patīk otrā, jo tur ir labāks (piemērotāks) apgaismojums. ieslēdzos otrajā.

svarīgi noslaucīt brilli, citādi gadās visādi. ņemot tualetes papīru jūtu vieglu pretestību un rokā atrodas trīs loksnes. uzmanīgi, kārtīgi noslauku brilli.
vai tās bija pēdējās loksnes? uzmetu acis dīvanajai skārdenei pie sienas, nevaru saskatīt vai rullī ir vēl kāda loksne. iebāžu roku un izčamdu rulli. kā tad tas taču ir tukšā.

neko darīt – pārceļos uz pirmo kabīni. atkārtoju ierasto rituālu – notīru brilli. te papīra ir atliku likām – pietiktu labam laikam.
sēžu un sekoju līdzi procesam.

pēc brīža otrajā kabīnē uzrodas vēl viens cīņu biedrs. izrādās tāds rituāls nav tam padomā un sāk ar paša procesa darīšanu.

pie sevis domāju – tak zinu, ka tur nav neviena paša papīrīša. Vai man pajautāt cīņu biedram, lai padodu papīru?
biedrs vēl nenojaušs kādā situācijā ir nokļuvis.

norauju tik loksnes cik nepieciešams. un savas darīšanas apdarītas. biedrs kā nav neko teicis, tā arī neko nesaka. vai man vienkārši aiziet? vai palīdzēt? bet kaut kā neērti uzrunāt biedru aiz sienas.

vispār šajā namā ir brīnums, kad ar tevi kāds runā. un tieši te man vēl būtu jāuzrunā kāds biedrs. tik drosmīgs neesmu.

attaisu savas kabīnes durvis. ritinu rulli un loku papīra loksnes vienkopus. pie izlietnes noplēšu divus papīra dvieļus un uzlieku salocītās papīra loksnes. nolieku uz grīdas un ieslidinu tās otrajā kabīnē.

neviena vārda. vēl pametu acis uz grīdas, papīra čupiņa pieņemta, situācija aptverta.

aizeju.

/morāle: noslauki brilli pirms sēdi/

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s