16.oktobris – slapjais velo brauciens, garšīgs vakariņš


Brokastis. 10 minūtes gatavošana, 20 minūtes galā tikšana. No tiesas, jāņem grāmata uz virtuvi, savas 6-8lappuses varēs izlasīt brokastu laikā.

Ģērbšanās sausajā stilā. Jau viena “bota” sašņorēta, kad pēkšņi jumta loksnēs atsitas lietus lāses. Vai tiešām lietus? No kurienes? Izbāžu purniņu ārā, patiesi – lietus līst.
Neraža.

Velku nost boti, velku slapjās bikses, vecos zābaciņus. Ne jau vairāk ūdeni aizturēt, kā rītdienai pataupīt botes un braukt sausām kājām.
Negribīgi un tomēr uzvelku auksto jaku, kas izturīgāka pret lietus lāsēm, lai gan arī sausā laikā no iekšas paliek slapja. Bet lai, riskēšu.

Aizveru durvis, ar spaini negāž, bet tā brīvi smidzina. Izstumju velosipēdu, noslauku zoles un izripoju uz celiņa. Viens divi un jau ripoju. Ieslēdzu galvas lukturīti – lai mani redz.

Saule lec vēlu ap 7:57, tumšs. Tumsā lietus lāses lukturīša gaismiņā izskatās kā tādi sniega vai krusas gabaliņi. Melnā romantika.
Nav nobraukta viena piektā daļa, kad jau jūtu slapjumu labajā kājā. Bet lietus pierimst un tā skāde nav tik liela.

Retu reizi var manīt arī kādu citu velobraucēju.
Babītes stacija. Tālumā saskatu velobraucēju ar lietussargu! Tad nu gan! Tam taču vajadzētu būt dikti neparocīgi, un vispār kāda jēga no lietussarga? Acīmredzot, ir!
Pamazām tuvojos, skatos viena roka uz labā stūres raga, otra uz otra raga! Kā? Un kurš tur lietussargu. Piebraucu jau pavisam blakus un skatīšos kā te viss darbojas, kad pēkšņi apjaušu, ka pretī brauc cits velobraucējs.
Pa labi aizņemts, nobremzēt? Bet vai pretīmbraucējs bremzēs. Nolemts, pa kreisi – grāvī iekšā – darīts. Veiksmīgi iebraukts grāvī. Visi veseli. Izstumjos ārā un atkal minu.
Pabraucu garām velobraucējai, lietussargam, nemaz vairs neinteresē pētīt kā tas iekārtots.

Pieslēdzu velosipēdu. Uzkāpju augšā un eju dušās.
Pirmkārt, durvis vaļā, logs vaļā, pie palodzes stāv trepes, secinu, ka kāds ir ārā! Pieveru logu un durvis. Ātri noģērbjos un kad esmu pliks, tad pa logu kāpj iekšā trīs strādnieki – atkal nelaikā.

Maximā vakar bija atlaides. Iepirkts saldais galds. Ņemu kafiju, lasu rīta ziņas un kožu ko uz kārā zoba.
Darbi rit savu gaitu.
Iepriekšējās dienās biju par kādu stundu mazāk strādājis. Tāpēc nolemju šoreiz iet pusdienās. Būs spēka izturēt līdz galam.

Pusdienās kārtējais pārsteigums. Tagad pusdienas komplekss maksā 2,70Ls (iepriekš bija 2,50Ls). Pārdevēja uz jautājumu kad/kāpēc pacelta cena, atbild, ka redziet viss paliek dārgāk. Jā… bet strādāt vēl nav palicis dārgāk. Labi, ka šoreiz man pilnas kabatas ar naudas maisiem. Pieskaitu tos divdesmit santīmus un pieņemu, ka pusdienās iešu vēl retāk.
Varbūt reizi divos mēnešos.
Jā, joprojām ir slinkums paņemt līdzi, pagatavot līdzi, ielikt līdzi un apēst līdzi. Lai gan labi cilvēki pabrīdināja, ka bez pusdienām nevar – nebūs labi.

Gribēju līdz 18 strādāt. Bet apzinoties, ka drīz būs tumšs, izeju ātrāk. Vismaz, lai pa gaismiņu tiktu līdz Babītei! Apmēram tā.

Uz Brīvības ielas atrodu kompāniju. Bet pie Tallinas ielas atkal pazaudēju. Un atkal jau uzrodas cita kompānija – velokurjers. Vēl līdz šim brīdim nevaru saprast vai tas ir mazs puika, vai maza meitene.
Notiek tādas kā neoficiālas sacensības vai līdzi braukšanas. Bet pie Ģertrūdes ielas kapitulēju, kad velokurjers pārbrauc pāri uz sarkano gaismu starp perpendikulāri braucošām automašīnām.
Šodien iedomājos, varbūt pamācīt, lai nebrauc tā. Bet nē! Ne man viņu mācīt.

Jau pusdienlaikā iedomājos, ka šovakar jāpagatavo vakardienas iegādātie griķi. Bet klāt vajadzētu uztaisīt mērci. Un tā veģetārietis, kas tur? šovakar pagatavoja vistas filejas mērci un ēda vārītus griķus.
Kaut mazliet ēdienkarte sašķobīta.
Patiesībā šitādu brīnumu varētu arī kadā vakarā draudzējoties pagatavot.

Vai ļausi savā virtuvē šiferēt?

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s