24.oktobris – iepazīšanās veids


Atslēdzu savu velosipēdu, blakus kāds grabinās. Re, kāds darba kolēģis dara to pašu. Startējam no pagalma. Izrādās arī viņš brauc centra virzienā.
Ievēroju, ka kolēģis brauc ar “fixed-gear” velosipēdu. Tas ir velosipēds, kuram nav brīvgājiena, visu laiku jāmin pedāļi. Ja grib apstāties jāmin lēnāk.
Līdz VEF tiltam esmu vadībā, bet pēcāk pie gājēju pārejas viņš izvirzās vadībā. Sekoju…
Tiekam līdz Cēsu ielas sākumam. Šķiet tas ir viens neparocīgs posms, jo gar brauktuves malu braukt ir bīstami, tur asfaltā izveidojusies pamatīga rise, sanāk braukt pa pirmās joslas vidu. Un parasti pie Cēsu ielas sākuma ir zaļais, lai uzsāktu braukt pa Cēsu ielu, bet taisnā virzienā deg sarkanais, pie kura parasti apstājies autobuss. Ej nu saproti kā labāk, apbraukt autobusu pa labo pusi, cerot, ka pagūsi nobraukt malā kamēr vēl deg sarkanais signāls. Citādi paliec starp abām joslām.
Braucot pa kreiso pusi, sanāk atrasties tiešā mērķī tiem, kas nogriežas uz Cēsu ielu – arī bīstami. Ne jau visi autovadītāji ir uzmanīgi un iecietīgi pret velosipēdistiem.
Pie Tallinas ielas krustojuma noķeru darba kolēģi. Sekoju… Pirms autobusa pieturas pretī Matīsa tirgum ievēroju, ka kolēģim priekšā lēnāk brauc kāda dāma. Redzēs, kā fiksītis tiks galā ar šo “šķērsli”.
Viņš izlemj apbraukt pēdējo pa kreiso pusi. Tā teikt intervāls ir pietiekams, lai izsprauktos garām, bet kur tad iespējamie manevri.
Un pēkšņi dāma sāk piespiesties brauktuves malai, nepamanījusi, ka aizmugurē spiežas fiksītis. Nav kur palikt kolēģim, uz apmales neuzlēksi, vai arī nav paredzējis pēkšņo manevru.
Abi velosipēdi ir blakus un jau saķērušies. Var no šādas situācijas iziet, bet ja abi ir pieredzējuši “bakstīties” sacensībās vai kā savādāk.
Acīmredzot šis nav tas gadījums un fiksītis jau nevar palaist brīvgājienā. Un visu izšķir trotuāra stabs – ceļa zīme. Pie tās abi nogāžas, labi ka, uz labajiem sāniem.
Par labu varu minēt tikai to, ka kolēģis neaizbēg, bet palīdz piecelties dāmai. Pieteikties par liecinieku ceļu satiksmes negadījumam neeju un pabraucu garām.
Padomāju vienu un otru. Un beigu beigās izdomāju, ka tas ir citāds veids kā iepazīties. Jo noteikti neitrāli nepaliks, apmainīsies ar jaukiem vai nejaukiem vārdiem, bet būs izrunājušies.
Varbūt kādu reizi pajautāšu, kā veicās iepazīšanās ar daiļo velosipēdisti 😉

Esiet uzmanīgi ielās…

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s